ApplePay oraz GooglePay w aplikacji BSPay

Drodzy Klienci, informujemy o pomyślnym przeprowadzeniu integracji Apple Pay z aplikacją BS Pay i wprowadzeniu usługi push provisioning, która umożliwia dodawanie kart płatniczych bezpośrednio do Apple Wallet. Usługa ta, w odróżnieniu od dodawania kart płatniczych z poziomu Apple Wallet, nie wymaga posiadania przy sobie karty płatniczej w formie fizycznej ani znajomości jej danych. W aplikacji BS Pay po kliknięciu w przycisk „dodaj do Apple Wallet” karta Banku Spółdzielczego zostanie automatycznie dołączona do aplikacji. Nowa funkcja umożliwia jeszcze szybsze płatności przy pomocy telefonu z wykorzystaniem technologii uwierzytelnienia Touch ID lub Face ID. Każda transakcja jest realizowana z utrzymaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa przy użyciu wygenerowanego do tego celu tokena jako substytutu karty płatniczej. Usługa Apple Pay dostępna jest wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS.

Aby móc skorzystać z usługi wystarczy aktualizacja aplikacji BS Pay do wersji opublikowanej w App Store. W aplikacji BS Pay w module wiadomości pojawi się informacja o wdrożeniu nowej usługi. Powiadomienie o nowszej wersji aplikacji otworzy się również przed przejściem do panelu logowania. Kliknięcie w przycisk „Pobierz” umożliwi przekierowanie do App Store i szybką aktualizację aplikacji.

 

GooglePay

Proces uruchomienia aplikacji jest szybki i prosty:


1. Ściągnij i zainstaluj aplikację BS Pay na telefonie – wymagany telefon z systemem Android 4.4 lub wyższy. W celu wykonywania płatności mobilnych urządzenie musi posiadać technologię NFC.
2. Wprowadź w telefonie kod aktywacyjny wygenerowany na portalu www.kartosfera.pl
3. Utwórz własny kod dostępu i zaloguj się do aplikacji.
4. Wybierz przycisk Dodaj do GPay znajdujący się pod wizerunkiem karty, którą chcesz dodać do płatności mobilnych. Na etapie dodawania karty do płatności mobilnych zaakceptuj Regulaminu korzystania z kart Banku w ramach Google Pay jak również zgody formalne i warunki korzystania z usługi przedstawione podczas dodawania karty do Google Pay.
5. W trakcie dodawania karty do płatności mobilnych aplikacja może poprosić o zmianę ustawień systemu Android dla płatności NFC, w sekcji "Dotknij i zapłać" na Google Pay.
7. Gotowe! Korzystaj i ciesz się z płatności mobilnych oraz pozostałych możliwości jakie daje Ci aplikacja BS Pay.

 

Aplikacja BSPay Okładka umożliwia:

1. Dodawanie, modyfikowanie oraz usuwanie mobilnej karty płatniczej z portfela.
2. Uwierzytelnienie w portfelu odbywa się w bezpieczny sposób, niezauważalny dla użytkownika.
3. Aktywację karty płatniczej – bez konieczności kontaktowania się z infolinią banku.
4. Czasowe zablokowanie karty płatniczej – funkcja przydatna w sytuacji, kiedy zauważysz, że nie masz swojej karty płatniczej ale nie jesteś przekonany, że trwale ją utraciłeś. Po odnalezieniu karty nie musisz odbierać nowego plastiku – wystarczy że ją odblokujesz za pośrednictwem BS Pay. Czasowa blokada obejmuje transakcje wykonywane kartą płatniczą jak również telefonem.
5. Zablokowanie karty płatniczej – natychmiastowa i nieodwracalna blokada płatności kartą oraz jej odpowiednikiem w postaci tokena do płatności mobilnych w sytuacji np. zgubienia lub kradzieży karty.
6. Zmianę kodu PIN karty.
7. Włączenie/Wyłączenie płatności zbliżeniowych na karcie – funkcja zwiększając aspekt bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy nie zamierzają w najbliższym okresie korzystać z płatności zbliżeniowych kartą. W dowolnym momencie, za pośrednictwem BS Pay istnieje możliwość przywrócenia opcji płatności zbliżeniowych. Wyłączenie płatności zbliżeniowych na karcie nie spowoduje zablokowania możliwości korzystania z płatności mobilnych.
8. Zarządzanie limitami karty – zarządzaj wartością dziennych limitów transakcyjnych bezgotówkowych, gotówkowych oraz internetowych.
9. Prezentację historii (wydatków) transakcji kartowych – debetowych oraz kredytowych do 3 miesięcy wstecz.
10. Prezentację autoryzacji kartowych.
11. Graficzną analizę transakcji kartowych (prezentowanie obciążeń na karcie z 3 miesięcy wstecz) w podziale na transakcje gotówkowe i bezgotówkowe.
12. Wyszukiwanie bankomatów wraz z opcją nawigacji.
13. Potwierdzanie zamian m.in. odciskiem palca (jeśli urządzenie spełnia wymagania) oraz domyślnie wzorem lub cyfrowym kodem dostępu.